Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şeffaf plak tedavisi
#1
Dislerinizin düzgün olmaması sebebiyle doya doya gülmekten kaçınıyor musunuz? Dış görünüşünüzün ortodontik tedavi esnasında kötü olabileceğinden mi çekiniyorsunuz? Günümüz teknolojilerinden ilham alarak ortodontik tedavilerde devrim yaratan ve tedavi sürecini hem hızlandıran hem de kolaylaştıran Invisalign şeffaf plak sistemiyle ilgili merak edilenler

Invisalign tedavisinin tarihçesinden kısaca bahsedebilir misiniz?Şeffaf plakların ilk tedavide kullanılmasına yönelik çalışmalar 1991 yılında Şeffaf Plaklarla diş heraketlerinin elde edilebileceğinin gözlemlenmesiyle başlamıştır.

Yıllar içinde teknolojik gelişmelerle birlikte dişlerin her plak la 0,25 – 0,33 arasında hareket ettirilebileceği belirlenmiştir. Tedaviler esnasında tellerin kullanılmasını gerektirmeyen bu teknoloji bu sebeple “görünmez ortodontik tedavi” olarak adlandırılmıştır. Günümüzde devam eden tedavilere ek olarak, dünyada yaklaşık 6 milyon kişi Invisalign şeffaf plak tedavisiyle görmüştür.

Ortodontik tedavi söz konusu olduğunda özellikle erişkin bireyler tellerin dış görünüşünü etkileceğinden korkarak ortodontik tedaviye adım atmayabilir. Bu sorun, şeffaf plaklarla uygulanan ortodontik tedavi sayesinde günümüzde aşılmıştır. Invisalign şeffaf plak sisteminde braketlerin yerini. dişlerin üzerinde kompozit ile oluşturulan küçük kuvvet noktaları (ataşmanlar) alnıaktadır. Metal braketler aralarına yiyecek kaçabildiği için hastaya rahatsızlık verebilmekte ve genel itibariyle metal oldukları için ağızda istenmeyen bir görüntü oluşturabilmektedir. şeffaf plak sisteminde ise, sosyal kaygılarınızı bir kenara bırakarak tedavi olduğunuz dışarıdan anlaşılmadan da dişlerinizde düzelme elde edebilirsiniz. Plak sistemleri istendiği zaman çıkartılabildigi için önemli toplantılarınızda ya da nişan, düğün veya mezuniyet gibi özel günlerini 7/24 plaklarınızı çıkararak tedaviye kısa süreyle ara da verebilirsiniz.
Reply


Bookmarks

Messages In This Thread
Şeffaf plak tedavisi - by webpr - 08-12-2019, 02:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
[-]
Latest Threads
www.Office.com/Setup - Enter Your Office...

Last Post
Yesterday 03:26 PM
» Replies: 0
» Views: 19
www.norton.com/setup | Norton.com | nort...

Last Post
Yesterday 03:25 PM
» Replies: 0
» Views: 26
hulu.com/activate

Last Post
Yesterday 08:03 AM
» Replies: 0
» Views: 36
Primary & Secondary Health Care

Last Post
09-20-2019 12:10 PM
» Replies: 13
» Views: 3811
Canon Printer Support | Canon Printer To...

Last Post
09-20-2019 08:59 AM
» Replies: 0
» Views: 45

[-]
Our Sponsors